Parafia Św. Franciszka z Asyżu w Brzezinach

Archiwum 2010


PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

Uroczystości 29 Rocznicy Objawień

Termin: 21 czerwca – 28 czerwca 2010 r.

 Medjugorje

1 dzień
Wyjazd z parkingu przy Kościele Św. Franciszka z Asyżu w Brzezinach po Mszy Świętej która odbędzie się 11.30. Wyjazd w kierunku granicy. Jedziemy przez Katowice, Czechy, Słowację, Węgry. W czasie podróży kawa, herbata bezpłatna.

2 dzień
Ok. godź 8 rano przyjazd na najpiękniejsza i najbardziej znaną Riwierę chorwacką - Makarską. Będzie odprawiona Msza Święta w pobliskim Sanktuarium Maryjnym, wykutym w skale, stylizowanym na wzór Matki Bożej z Lourdes „Verpic” Po czym kilkugodzinny odpoczynek nad morzem. Po przejeździe piękną i malowniczą trasą położoną między Adriatykiem a masywem gór Dynarskich ok. godź. 19.00 zakwaterowanie w pensjonacie w centrum miasta Medjugorie. Po zakwaterowaniu obiadokolacja.

3 dzień
Zwiedzanie miasta Medjugorie wraz uprawnionym medjugorskim przewodnikiem polskojęzycznym. Możliwość spotkania z wizjonerami. Tihaljina - kościół z figurą Królowej Pokoju wykonaną według opisu wizjonerów, Kaplica Adoracji, Kamienna figura Królowej Pokoju (dzieło Dino Felicjo z Włoch), która stała się symbolem sanktuarium, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, a także miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Po południu zwiedzanie Podbrdo – Góry Objawień, miejsca pierwszych objawień Matki Bożej, Oazy Pokoju a także Wspólnoty Cenacolo dla byłych narkomanów z całego świata. Możliwość uczestnictwa we Mszy Św. w języku polskim o godz.13.00. Po powrocie do pensjonatu obiadokolacja. Po kolacji dla chętnych wyjazd do kościoła na wieczorną mszę w różnych językach świata, adoracja.

4 dzień
Wyjazd do Mostaru, zwiedzanie pięknego starego miasta bośniackiego wraz z przewodnikiem polskojęzycznym, przejazd słynną Aleją Snajperów, spacer po starym rynku, możliwość dokonania zakupu oryginalnych pamiątek, czas wolny. W drodze powrotnej zwiedzanie Pocitelji, przepięknie usytuowanego na wzgórzu tureckiego meczetu i medressy. Po powrocie i obiadokolacji dla chętnych Msza Święta w różnych językach świata i również możliwość uczestnictwa w adoracji.

5 dzień
Wyjazd do Gradaca, nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej i przepłynięcie kutrem na wyspę Hvar, (najdłuższą wyspę Chorwacji 77 km słynącą z licznych upraw lawendy). W drodze powrotnej na kutrze obiad (ryba z grilla, rakija, wino, soki). Zwiedzanie malowniczego miasteczka Zaostrog (możliwość zwiedzania klasztoru Franciszkanów i jednej z największych bibliotek). (koszt całodziennego rejsu z pysznym obiadem i napojami 20 euro). Krótki pobyt na najpiękniejszej chorwackiej Riwierze - Makarskiej w mieście Makarska. Po powrocie obiadokolacja

6 dzień
Wczesny wyjazd pod Górę Krzyżową Kriżewac - wzgórze wznoszące się nad Medziugorje 520 m, gdzie odbędziemy drogę krzyżową. Po południu wyjazd do przepięknie położonych wodospadów Kravica, jednego z niezwykłych i uroczych miejsc Bośni i Hercegowiny, odpoczynek, możliwość leżakowania (w zależności od pogody), po powrocie obiadokolacja. Uroczystości związane z rocznicą Objawień, uroczysta, międzynarodowa Msza Święta.

7 dzień
Rano wykwaterowanie z pensjonatu ok. godź 8.00 i wyjazd w kierunku wybrzeża. Przyjazd na Riwierę Makarską. Przejazd piękną i malowniczą drogą na masywie gór Biokovo 600 m n.p.m. Kilkugodzinny odpoczynek na najpiękniejszej plaży chorwackiej. Możliwość korzystania z kąpieli słonecznej i morskiej. Również Msza Święta w pobliskim Sanktuarium Maryjnym „Verpic”. Zwiedzanie miasteczka Makarska, spacer po promenadzie wysadzanej palmami i urokliwym porcie. Powrót do Polski przewidziany na godź ok. 12 - 13 dnia 27 czerwca.

Kolejność programu może ulec zmianie z powodu terminu spotkania z wizjonerami, czasu przewodników, a także ze względu na pogodę.
Codziennie o godz. 18.30 możliwość uczestnictwa w niezwykłym przeżyciu duchowym, w Mszy Świętej w różnych językach świata.
Wymagany paszport.
Całkowity koszt: 490 zł + 120 euro
W cenie: przejazd w obie strony autokarem marki MAN, prowadzonym przez dwóch kierowców, klimatyzacja, video, toaleta, kawa, herbata bezpłatna, ubezpieczenie uczestników KL i NNW, opieka pilota, przewodnicy licencjonowani na miasta Mostar, Medjugorie, 5 noclegów w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych z łazienkami w pensjonacie w centrum miasta, 5 śniadań, 5 obiadokolacji ( plus desery, owoce, wino do kolacji), Mostaru, wodospadów Kravica.
Katarzyna Darmach tel. kontaktowy: 0 696 42 77 67