Parafia Św. Franciszka z Asyżu w Brzezinach

Archiwum 2011


Wielki Tydzień

W I E L K I

 T Y D Z I E Ń


Niedziela Palmowa: poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

10.00 – dla dzieci inscenizacja ewangelicznego wjazdu Pana Jezusa na żywym osiołku z 12-apostołami – (młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1)

11.30 – uroczysta procesja z palmami na placu kościelnym

17.15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Wielki Czwartek Godz. 8.00 Jutrznia – modlitwa poranna

W ten dzień nie ma Mszy św. porannej, a jedynie o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona czas Triduum Paschalnego. Po śpiewie „Chwała na wysokości Bogu” zamilkną organy i dzwony. W czasie liturgii nie będzie spowiedzi. Po Komunii św., na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa, wystawienie Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Na znak smutku zostaną obnażone ołtarze. Po liturgii - Gorzkie Żale. Kościół otwarty będzie do godz. 1 w nocy. Serdecznie zapraszamy do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wielki Piątek Godz. 8.00 Jutrznia – modlitwa poranna

Adoracja w Ciemnicy przez cały dzień. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi krzyżowej, a o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można zyskać odpust zupełny. Po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie. Kościół otwarty będzie przez całą noc. Straż pełni OSP-Brzeziny i OSP- Witkowice, zapraszamy też harcerzy. Serdecznie zachęcamy do prywatnej adoracji w ciągu dnia i nocy.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się w ciągu dnia do jednego posiłku do syta.

Wielka Sobota Godz. 8.00 Jutrznia - modlitwa poranna

Święcenie pokarmów od rana do godzin popołudniowych, jeśli będzie pogoda w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Po poświęceniu pokarmów zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Wg zwyczaju, zaleca się zachowanie postu: wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 19.30 rozpocznie się Wigilia Paschalna na placu przed kościołem. Na tę Liturgię przynosimy ze sobą świece. – adoracja do 22.00.

Niedziela Zmartwychwstania: o godz. 6.30 - REZUREKCJA (procesja)

(nie ma Mszy św. o 7.00); 8.30; 10.00; 11.30; 18.00

Poniedziałek Wielkanocny: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00